Sequedille

Hodowla Mopsów  –   Sequedille 

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – szczenięta

 

Pomysł na hodowlę zrodził się w mojej głowie bardzo wiele lat temu, od dziecka fascynowały mnie i otaczały psy.

Po tym jak w moim domu w 2000 roku pojawiła się wymarzona i długo wyczekiwana pierwsza shar peika o imieniu DEMI, zatraciłam się w świecie psów, wystaw i hodowli i postanowiłam założyć własną hodowlę tej fascynującej rasy.

Zauroczona urodą babki DEMI na jej cześć nazwałam swoją hodowlę jej imieniem. Hodowla funkcjonowała pod nazwą Thi-Hi przez kilka lat, jednak zupełny przypadek sprawił, że nazwa hodowli musiała ulec zmianie, i tak oto powstało Sequedille.

Przez ten czas doczekałam się czterech niezwykłych miotów sharpków, cieszyłam się sukcesami na wystawach, poznałam wielu ciekawych ludzi.

Choć wydawało mi się że shar peie są mi pisane na zawsze, pewnego dnia w naszym domu padło to pytanie. Moja mała córeczka bez pamięci zakochała się w mopsie i nie dawała za wygraną.

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – IVY

Po wielu trudnych rozmowach wczesną jesienią postanowiliśmy, że do naszego stada dwóch shar peiek dołączy mopsiczka. Sporo czasu zajęło mi zdobycie niezbędnej wiedzy do wprowadzenia do naszego domu nowej rasy i znalezienia odpowiedniej hodowli. Wybór padł na doświadczoną hodowlę Sasquehanna, a już w Mikołajki do domu przyjechała moja pierwsza mopsia Sasquehanna MANDARYNA w domu zwana ŁUCJĄ albo DZIDZIĄ :).

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – IVY

ŁUCJA miała być mopsikiem mojej córki Gabi, ale ja przepadłam całkowicie. Świetnie dogadywała się z shar peikami, stała się super kumpelą mojej córki, bystra, aktywna – po prostu pies ideał.

Kiedy odeszła od nas DEMI stanęłam przed trudnym wyborem: shar pei czy mops… Nigdy nie miałam ambicji posiadania dużego stada psów. Ze względu na pracę zawodową już na początku założyłam sobie, że mogę mieć maksymalnie 3-4 psy w domu i tym razem moje serce zdecydowało. Czekałam i czekałam… aż z odległej Rosji przyjechała do mnie DASHA. Nareszcie trafił się właściwy miot, właściwy rodowód, mój wymarzony typ.

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – DASHA

Flash of Joy LADY LUCK FOR SEQUEDILLE – to była ona, taka jakiej chciałam, i do dziś pamiętam moment, kiedy ją zobaczyłam pierwszy raz. Miałam ogromne oczekiwania, a ona je zdecydowanie przerosła.

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – IVY

DASHA to było spełnienie moich kynologicznych marzeń – pies o cudownym eksterierze i przesłodkim charakterze, moja bratnia dusza i ukochana towarzyszka. Nie przestaje mnie zaskakiwać. Odnosiła spektakularne sukcesy na wystawach przez wiele lat napawając mnie dumą i nie raz łzami wzruszenia. Okazała się również cudowną, kochającą i delikatną mamą.ała mi IVY – diabła w mopsim przebraniu z wiecznym uśmiechem na buzi, mój wulkan energii, odbezpieczony granat, sunię, która nie boi się niczego i nikogo, uwielbia pływanie, wielokilometrowe spacery, a jednocześnie godnie przejęła rolę mamy i w ekspresowym tempie zawojowała ringi wystawowe.

Moje cudowne dziecko Sequedille MUMMY’S DREAM COMES TRUE CANTRAVIESO.

Bardzo dużo czasu zajęło mi napisanie tego wstępu, ale nareszcie się udało. To historia hodowli mopsów Sequedille w wielkim skrócie.
Wszystkie najważniejsze wydarzenia można śledzić na na naszej stronie internetowej, facebooku i instagramie.

Facebook

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – DASHA

New Tan 100%

Mops szczenięta hodowla Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – DASHA

Hodowla  mopsów Sequedille jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, oddział w Gorzowie Wlkp. ZKwP oraz Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI .

FCI logo

FCI jest obecnie największą i najstarszą międzynarodową organizacją kynologiczną, zrzeszającą członków z całego świata.

cropped-zkwp-logo.png

Szczenięta urodzone w naszej hodowli Sequedille otrzymują metryki urodzenia wydawane przez Oddział ZkwP w Gorzowie Wlkp.

W każdej chwili można skontaktować się z oddziałem i uzyskać informację na temat hodowli z której planujemy zakup szczenięcia w celu jej weryfikacji.

Hodowla mopsów Sequedille

Hodowla mopsów Sequedille – DASHA

8 thoughts on “Sequedille

  1. Witam , poszukuje mopsa dziewczynki, i w związku z tym mam pytanie kiedy spodziewa się Pani miotu.
    pozdrawiam

  2. Dzień dobry,
    jestem zainteresowana szczeniaczkiem z Pani hodowli, czy planują Państwo miot mopsiczków w tym roku?
    Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s